W Starych Oborzyskach walczyli o tytuł mistrzów powiatu kościańskiego

Łukasz Kaczmarek
W miniony weekend w hali sportowej w Starych Oborzyskach odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w piłce nożnej halowej oraz siatkówce.

W mistrzostwach piłkarskich do zawodów przystąpiły cztery zespoły, w tym ubiegłoroczny triumfator JunaTrans Stare Oborzyska. Mecze rozegrano w systemie każdy z każdym. Po zaciętej i pełnej emocji rywalizacji na parkiecie, pierwsze miejsce zajęła ekipa Kowalski Nietążkowo. Na najniższym stopniu podium zmagania ukończył Tur Turew, a czwarta lokata przypadła Orłom Czempiń. Poniżej prezentujemy komplet rezultatów mistrzostw.

JunaTrans Stare Oborzyska - Tur Turew 0:0, Orły Czempiń - Kowalski Nietążkowo 0:3, JunaTrans Stare Oborzyska - Kowalski Nietążkowo 1:4, Tur Turew - Orły Czempiń 1:1, JunaTrans Stare Oborzyska - Orły Czempiń 2:1, Tur Turew - Kowalski Nietążkowo 0:3.

W mistrzostwach siatkarskich wzięły udział trzy drużyny, w tym ubiegłoroczny triumfator OKFiR Śmigiel. Podobnie jak w przypadku piłkarzy, spotkania rozgrywano systemem każdy z każdym. Rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów. W tym roku, Magik Mięta Team Kościan. Na drugiej pozycji uplasował się OKFiR Śmigiel, a trzecie miejsce zajęła ekipa Racot Gmina Kościan. Poniżej prezentujemy komplet rezultatów mistrzostw.

Racot Gmina Kościan - OKFiR Śmigiel 1:2 (25:16, 20:25, 13:15), OKFiR Śmigiel - Magik Mięta Team Kościan 0:2 (17:25, 14:25), Magik Mięta Team Kościan - Racot Gmina Kościan 2:0 (25:10, 25:12).

Więcej informacji w jutrzejszym wydaniu gazety "Fakty Kościańskie".