Wspaniałe zawody triathlonowe w Nowym Dębcu. Działo się [FOTO]

Andrzej Rajewicz
GreatMan Triathlon 2021 w Nowym Dębcu odbył się w sobotę 29 maja. Była to piąta edycja tych zawodów. Była to też pierwsza duża masowa impreza sportowo zorganizowana w powiecie po poluzowaniu obostrzeń związanych z pandemią.

Sobotnia impreza udała się mimo kiepskiej pogody. Zawody zgromadziły sporą grupę zawodników. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 1/8 i 1/4 Iron Man. Oprócz rywalizacji dorosłych odbyły się także zawody dla dzieci.

W zawodach na dystansie 1/8 Iron Man najlepszy okazał się Radosław Bartkowski z MBC Team Strzelce Krajeńskie. Drugie miejsce zajął Sebastian Słomiński z klubu KS GVT Świebodzice. Trzecie miejsce podium należało tego dnia do Michała Wierzbickiego ze Świebodzina.

Wśród pań jako pierwsza na tym dystansie na mecie zameldowała się Aleksandra Ferchmin z klubu KU AZS UAM Poznań. Druga była Paulina Bohater z Wrocławia. Trzecia wśród pań była Paula Janicka z klubu KU AZS UAM.

Na tym dystansie rywalizowało prawie 150 zawodników.

Na dystansie 1/4 Iron Man najlepszy okazał się Christopher Pietruczuk z klubu Penthathlon Szczecinek. Drugie miejsce zajął Adrian Klincewicz z klubu KS IRONMAN PRODMAR CSR SŁOWIANKA. Trzeci był Wiktor Eliasz z klubu KU AZS UAM Poznań. Wśród pań na tym dystansie najlepsza była Magda Ciołczyk z Warszawy.

W sobotę w Nowym Dębcu rywalizowano także w sztafetach. I tak na dystansie 1/8 Iron Man wygrała sztafeta Boekestijn Transport Service w składzie: Krzysztof Kubiak, Wojciech Niemier, Adam Konieczny. Na dystansie 1/4 Iron Man wygrała sztafeta TRIATHLONOWA LEGNICA w składzie: Oliwia Gąsior, Grzegorz Owsiannik, Jacek Synowiec.