Wyniki okręgówki i A-klasy Leszno

Andrzej Rajewicz
LZS Głuchowo nie przegrało od 3 września
LZS Głuchowo nie przegrało od 3 września Andrzej Rajewicz
W ostatniej kolejce leszczyńskiej okręgówki Promień Krzywiń rozgromił Spartę Miejska Górka 6:1

W sobotę i niedzielę odbyła się 11. kolejka leszczyńskiej klasy okręgowej.
W sobotnich spotkaniach walczyły ekipy Pogoń Śmigiel i LZS Juna-Trans Stare Oborzyska. Drużyna ze Starych Oborzyska przed pojedynkiem u siebie z Wisłą Borek Wielkopolski zapowiadała walkę o trzy punkty. Podopieczni Piotra Sołtysiaka dwa ostatnie spotkania przegrali i w pojedynku z Wisłą drużyna miała się odbudować. Sztuka ta udała się i LZS wygrało 2:1. Pierwszy gol dla miejscowych padł już w drugiej minucie, a strzelcem bramki był Rafał Jankowski. Drugą bramkę piłkarze ze Starych Oborzysk zdobyli w 23 minucie, a gola ponownie zdobył Rafał Jankowski. Goście gola kontaktowego zdobyli w drugiej połowie, a autorem bramki był Tomasz Gawroński.

Pogoń Śmigiel w sobotę podejmowała u siebie GKS Włoszakowice i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W niedzielę Promień Krzywiń rozgromił Miejską Górkę 6:1, a Rywal Kurza Góra przegrał z Sarnowianką Sarnowa 0:4.
W grupie II A-klasy z bardzo dobrej strony od kilku spotkań prezentuje się ekipa LZS Głuchowo. Ostatni mecz Głuchowo przegrało w czwartej kolejce na początku września. Od tamtej pory LZS albo remisuje, albo wygrywa. Dzięki tej znakomitej postawie Głuchowo ma już 18 punktów i jest na szóstym miejscu w tabeli.
Helios Czempiń w niedzielę podejmował u siebie Sokół Kaszczor i wygrał skromnie 1:0. Po tej wygranej Helios wciąż jest liderem w tabeli i ma zdobytych 25 punktów.

W grupie I A-klasy Grom Czacz zremisował w sobotę z Błękitnymi Kąkolewo 1:1. Sobotnie spotkanie z Pelikanem Dębno Polskie LUKS Stare Bojanowo przegrał 1:3. W niedzielę Tur Turew pojechał na wyjazdowy mecz z Kormoranem Święcichowa. Niestety Tur przegrał 1:3 i wciąż ma tylko 4 punkty zdobyte w tym sezonie.