Wyróżnienia dla sportowców gminy Kościan

Elżbieta Brukwińska
Podczas spotkania noworocznego w Starych Oborzyskach wyróżnieni zostali sportowcy z gminy Kościan, którzy w 2017 roku sięgnęli po największe sukcesy indywidualne. Uhonorowano osoby, które sięgnęły po medale rangi krajowej, czy też byli członkami kadry. Nagrody z rąk wójta odebrała czwórka sportowców.

Magdalena Godlewska z Kurzej Góry - zawodniczka KK Pleszew, reprezentantka kadry narodowej karate WKF. Zajęła I miejsce w MP Juniorów w kumite indywidualnym w Pleszewie oraz I miejsce drużynowo i drugie miejsce w kumite w zawodach Pucharu Świata w Łodzi. Zwyciężyła w kumite indywidualnym w Zawodach Grand Prix w Ostrawie. Uczestniczyła w MŚ Karate WKF w Hiszpanii.

Daniel Bosy z Ponina - biegacz Sany Kościan, członek kadry narodowej osób niepełnosprawnych. Wielokrotny medalista MP w lekkiej atletyce i biegach przełajowych. W minionym roku został mistrzem Polski na dystansie 5000 m. W swoim dorobku ma także srebro w półmaratonie i srebro ME indywidualnie i w sztafecie na 1000 m.

Marta Brukwińska z Choryni - zawodniczka TGV Club Soleus Kościan. Wygrała cykl GreatMan Trilogy. Zanotowała również kilka znaczących sukcesów na zawodach w Płocku, Elblągu i Wolsztynie.

Michał Majchrzak z Nowego Lubosza - kolarz, biegacz i pływak z TGV Club Soleus. Czołowy triathlonista i duathlonista w kraju. W ubiegłym roku triumfował na zawodach w Sierakowice, Bydgoszczy, Lubasz i cyklu GreatMan Trilogy. Ma także na koncie mistrzostwo Amatorów w kolarskiej jeździe parami na czas i wicemistrzostwo Polski w triathlonie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.