Wyścig kolarski w Krzywiniu - ponad 80 zawodników na starcie

Anna Szklarska-Meller
Wyścig kolarski w Krzywiniu - na starcie pojawiło się ponad 80 zawodników
Wyścig kolarski w Krzywiniu - na starcie pojawiło się ponad 80 zawodników A. Szklarska-Meller
Wyścig kolarski w Krzywiniu przyciągnął ponad 80 zawodników, w tym takich, którzy mają na swym koncie znaczące osiągnięcia. Kolarze ścigali się na dystansie 45, 75 i 120 kilometrów. Ich zmaganiom towarzyszyły konkursy dla dzieci.

Wyścig kolarski w Krzywiniu był - po kilku latach przerwy - powrotem do sportowych tradycji gminy. Mimo że kolarze nie znali trasy, dość licznie stawili się na starcie. W zawodach udział wzięło 80 zawodników. - Myślę, że to nieźle jak na pierwszy raz - zaznacza Bartosz Kobus, asystent burmistrza Krzywinia. - Impreza się udała i z całą pewnością będziemy chcieli zorganizować kolejny wyścig za rok.

Kolarzom przypadła do gustu trasa wiodąca z Krzywinia, przez Wieszkowo, Żelazno i Wymysłowo do mety w Krzywiniu. - W skali od 1 do 10 wyścig kolarski w Krzywiniu oceniam na 10 z plusem - mówi Romuald Szaj, dyrektor wyścigu. - Wspaniali ludzie, dobre warunki i zaplecze, a także świetne zabezpieczenie. Jedynym minusem były dziury w jezdni, wszystkie zostały jednak oznakowane i nie doszło do żadnego wypadku.

Romuald Szaj zdradza, że organizacja wyścigu w Krzywiniu spodobała się przedstawicielom Polskiego Związku Kolarskiego. - Bardzo wysoko oceniony został profil trasy - dodaje dyrektor. - Będę proponował, by w przyszłym roku w Krzywiniu rozegrane zostały mistrzostwa Polski. Do organizacji imprezy zgłoszonych zostało jeszcze 5 innych miast, ale Krzywiń ma spore szanse na sukces.

Wyścig kolarski w Krzywiniu przyciągnął spore grono zawodników z całej Polski, w tym bardzo utytułowanych sportowców. Startowali w nim m.in. uczestnicy Tour de France czy Giro d'Italia. Był także aktualny mistrz Polski, Łukasz Rakoczy oraz Robert Płotkowiak, mistrz świata w kategorii masters.