Krzywiń: turniej o puchar Krzywińskiej Ligi Halowej.

Anna Szklarska-Meller
Osiem drużyn wzięło udział w turnieju o puchar Krzywińskiej Ligi Halowej. Walka o zwycięstwo toczyła się do samego końca, dopiero w finale "Przewozy" uległy "Lirze".

W turnieju, rozegranym w hali sportowej w Krzywiniu, wzięło udział osiem z dziewięciu drużyn grających w Krzywińskiej Lidze Halowej. Rozgrywki podzielono na fazę grupową i finałową. - Turniej o puchar KLH jest urozmaiceniem i dodatkową atrakcją rozgrywek. Został wprowadzony dwa lata temu. W lutym, po wyłonieniu zwycięzcy KLH odbędzie się jeszcze mecz o superpuchar, w którym zmierzą się najlepsza drużyna ligi i zwycięzca turnieju o puchar - wyjaśnia Tomasz Szymański, organizator turnieju.

Królem strzelców turnieju został Artur Nowak. Za najlepszego zawodnika zawodów uznano Huberta Bogackiego. Najlepszym bramkarzem okazał się Mateusz Chudziak.

Krzywińska Liga Halowa istnieje od 2006 roku. W tym sezonie gra w niej 9 drużyn, które mają już za sobą pierwszą rundę rozgrywek. Na razie liderem jest GS Krzywiń. Runda rewanżowa rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 6 stycznia o godz. 17.00 na hali sportowej w Krzywiniu. Rozgrywki KLH zakończą się w połowie lutego.