Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Maraton pływacki w Nowym Dębcu wygrał 17-letni Jakub Kaminiarz

Anna Szklarska-Meller
Maraton pływacki w Nowym Dębcu wygrał 17-letni Jakub Kaminiarz A. Szklarska-Meller
Maraton pływacki w Nowym Dębcu to impreza z tradycjami. Wyścig odbył się po raz dziewiętnasty. Na starcie pojawiło się tym razem 32 zawodników. Wygrał 17-letni Jakub Kaminiarz z Astromal Akwawit Leszno.

Maraton pływacki w Nowym Dębcu odbywał się tym razem w palącym słońcu. Na starcie pojawiło się 32 zawodników, członków klubów sportowych, ale też osób pływających rekreacyjnie - Cieszy coraz większy udział i coraz lepsze wyniki reprezentantów powiatu kościańskiego - zaznacza Mirosław Duda, szef Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie i organizator zawodów.

Pogoda sprawiła, że maraton pływacki w Nowym Dębcu przyciągnął też liczną publiczność, która kibicowała zawodnikom. Pływacy musieli pokonać dystans dwóch kilometrów. Nad ich bezpieczeństwem czuwali ratownicy WOPR z Nowego Dębca oraz strażacy OSP Racot, specjalizujący się w ratownictwie wodnym. Najstarszym uczestnikiem maratonu był 69-letni Jerzy Neumann z Poznania.

Najmłodszą zawodniczką, która podjęła wyzwanie była 12-letnia Zosia Górniaczyk z Nowego Lubosza. - Jeszcze nigdy nie płynęłam na takim dystansie, ale się nie boję - przyznała przed startem. Okazało się jednak, że dwa kilometry to jeszcze dla niej za dużo. Zosia była jedną z dwóch osób, które maratonu pływackiego w Nowym Dębcu nie ukończyły.

Wśród startujących był również Andrzej Przybyła, zastępca wójta gminy Kościan, który w klasyfikacji generalnej zajął 26 miejsce. Maraton pływacki w Nowym Dębcu wygrał 17-letni Jakub Kaminiarz, zawodnik Astromalu Akwawit Leszno. - Bardzo dobrze się płynęło, woda jest cieplutka - przyznał tuż po ukończeniu maratonu. - Najtrudniejsze było utrzymanie właściwego kierunku.