Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mecz BC Obra Kościan - MKK Gniezno [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Mecz BC Obra Kościan - MKK Gniezno
Mecz BC Obra Kościan - MKK Gniezno był ostatnim spotkaniem pierwszej rundy koszykarskich rozgrywek w trzeciej lidze. Zespół gospodarzy, pokonując drużynę z Gniezna pokazał podczas niego, że zasługuje ma miejsce lidera w tabeli.

Mecz BC Obra Kościan - MKK Gniezno zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, mimo iż przed rozpoczęciem spotkania zespół Obry obawiał się rywali. - Drużyna z Gniezna trzy poprzednie mecze wygrała. Wiedzieliśmy więc, że jest na fali. Obawialiśmy się tego spotkania tym bardziej, że nie mogło w nim zagrać trzech naszych zawodników z podstawowego składu - mówi Marek Łodyga, trener BC Obry Kościan.

Pierwsza kwarta meczu nie wróżyła zawodnikom z Kościana łatwego zwycięstwa. Wyrównana walka "kosz za kosz" palmę pierwszeństwa dawała jednak gościom. W drugiej połowie kwarty, gospodarze potrafili jednak odrobić straty. Pierwsza kwarta zakończyła się efektowną akcją, w której Jędrzej Jankowiak w ostatnich sekundach meczu zdobył 3 punkty, ustalając wynik na 24:16.

Druga kwarta meczu zaczęła się od zdobycia trzech punktów dla MKK Gniezno. Drużyna gości szybko odrobiła straty, doprowadzając do jednopunktowej przewagi. Zawodnicy BC Obry Kościan potrafili się jednak zmobilizować i druga część kwarty należała do nich. Gospodarze w krótkim czasie zdobyli 16 punktów, w tym trzy razy po trzy punkty, nie dając przy tym gościom szansy na zwiększenie punktowego dorobku. Wynik po drugiej kwarcie - 45:32

Trzecia i czwarta kwarta meczu to już zwiększanie dystansu pomiędzy BC Obrą Kościan, a MKK Gniezno. Ostateczny rezultat meczu to 93:59. W ostatnich minutach spotkania w seniorskiej kadrze zadebiutował 17-letni Mikołaj Rudawski. Graczem meczu został Jędrzej Jankowiak, zdobywca 18 punktów, a najlepszym strzelcem Hubert Ratajczak, który wywalczył dla drużyny 24 punkty.

- Zespół Obry był w tym meczu zdecydowanie lepszy - podsumowuje Arkadiusz Konowalski, trener MKK Gniezno. - Młodzi zawodnicy, na których postawiliśmy w tym spotkaniu pokazali, że stać ich na dobrą grę - chwali Marek Łodyga. Przed drużyną z Kościana dwa sparingi, w Kaliszu i Nowej Soli, a 4 stycznia w pierwszym meczu drugiej rundy na własnym boisku zespół zmierzy się z rywalami z Konina.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!