Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mecz BC Obra Kościan - Tarnovia Tarnowo Podgórne [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Mecz BC Obra - Tarnovia TP
Mecz BC Obra - Tarnovia TP A. Szklarska-Meller
Mecz BC Obra Kościan - Tarnovia Tarnowo Podgórne był wyjątkowo zaciętym i emocjonującym pojedynkiem, czego można się było zresztą spodziewać po spotkaniu lidera i wicelidera trzecioligowej tabeli.

Mecz BC Obra Kościan - Tarnovia Tarnowo Podgórne okazał się być nie tylko ciekawym, ale też głośnym widowiskiem sportowym. Kibice obu zespołów licznie stawili się w hali sportowej kościańskiej "jedynki" i podczas całego spotkania wytrwale dopingowali swoje drużyny. Jedynym zgrzytem był incydent sprowokowany przez kibica Obry, który uderzył fana przeciwnej drużyny i zabrał mu szalik.

Mecz BC Obry z zespołem Tarnovii od samego początku po ostatnie sekundy był bardzo zaciętym spotkaniem. Oba zespoły ostro walczyły o piłkę, co wiązało się także z licznymi błędami, w tym niecelnymi rzutami. Z drugiej strony nie brakowało też bardzo dobrych akcji. Pierwsze punkty dla drużyny gospodarzy zdobył w drugiej minucie Leszek Przygocki.

Pierwsza kwarta spotkania była dość wyrównana. Zespołowi Tarnovii nie pomogły jednak trzy rzuty za 3 punkty, w tym dwa w wykonaniu kapitana Jacka Łukomskiego. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 17:15 dla BC Obry. W drugiej kwarcie BC Obra Kościan tylko umocniła swą przewagę. Z boiska zejść musiał kontuzjowany zawodnik Tarnovii, Marcin Nocek. Wynik drugiej kwarty to 28:12.

W trzeciej kwarcie BC Obra Kościan grała wyraźnie słabiej, a zawodnicy Tarnovii zaczęli zdobywać kolejne punkty. Sytuację uratował Jędrzej Jankowiak, najlepszy w tym meczu zawodnik BC Obry, który w ostatnich minutach trzeciej kwarty rozpoczął odrabianie strat. W tej części spotkania zawodników czekała jeszcze przymusowa przerwa, bo w ferworze walki ucierpiał jeden z sędziów i trzeba było poczekać na zastępcę.

Ostatnia kwarta meczu BC Obra Kościan - Tarnovia Tarnowo Podgórne należała już do gospodarzy. Wynik całego spotkania to 75:61. - Zespół Obry wygrał zasłużenie. Nasza drużyna zdobyła się tylko na sześć zbiórek ofensywnych. To dramat. Gospodarze mieli przewagę i ją wykorzystali - komentuje Marek Lebiedziński, trener Tarnovii.

- Dla nas był to mecz o wszystko, tym bardziej cieszę się, że zakończył się sukcesem. Mimo że nie udało się odrobić 19 punktów straty z poprzedniego spotkania z Tarnovią, z postawy zawodników jestem zadowolony. Droga do drugiej ligi stoi przed nami otworem, pozostaje więc konsekwentnie wygrywać kolejne spotkania - zaznacza Marek Łodyga, trener BC Obry.