Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mecz Tęcza Kościan - UKS Lider Swarzędz [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Mecz Tęcza Kościan - UKS Lider Swarzędz
Mecz Tęcza Kościan - UKS Lider Swarzędz był drugim spotkaniem rundy rewanżowej drugoligowych rozgrywek piłki ręcznej. Po ubiegłotygodniowej przegranej z zespołem z Dzierżoniowa, drużyna Tęczy zrehabilitowała się pokonując gości.

Mecz Tęcza Kościan - UKS Lider Swarzędz był bardzo emocjonującym, bo wyrównanym spotkaniem. Pierwsza połowa należała go gości. Dopiero w 23 minucie meczu Tęcza Kościan zdołała doprowadzić do remisu. Ta część spotkania zakończyła się jednak rezultatem korzystnym dla zespołu UKS Lider Swarzędz. Gospodarze schodzili z boiska mając dwubramkową stratę do gości (15:17).

Kolejne wyrównanie wyniku nastąpiło w 35 minucie meczu. Odtąd oba zespoły grały "bramka za bramkę". Kibice oglądali ciekawe, dynamiczne spotkanie. W drugiej połowie meczu nie brakowało dramatycznych ataków na bramkę przeciwnika, były też kontry. W 42 minucie spotkania Tęcza Kościan wywalczyła dwubramkową przewagę nad UKS Lider Swarzędz. Niemal do końca wynik nie był jednak przesądzony. Ostatecznie Tęcza wygrała 33:30.

- Zwycięstwo trochę wymęczone, ale jestem zadowolony z postawy, zwłaszcza młodszych zawodników - mówi Wojciech Hanyż, trener zespołu Tęczy Kościan. - Zaczęliśmy niemrawo, na szczęście potem udało się nam odskoczyć przeciwnikowi. W drugiej połowie graliśmy równo i kontrolowaliśmy sytuację. Cieszę się, że zawodnicy realizowali wcześniejsze założenia oraz że młodsi z nich byli aktywni i brali odpowiedzialność za losy meczu.