Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mecz Tęcza Kościan - Zagłębie II Lubin wygrali gospodarze [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Mecz Tęcza Kościan - Zagłębie II Lubin
Mecz Tęcza Kościan - Zagłębie II Lubin A.Szklarska-Meller
Mecz Tęcza Kościan - Zagłębie II Lubin był przedostatnim spotkaniem w pierwszej rundzie drugoligowych rozgrywek piłki ręcznej. Tym razem gospodarze nie zawiedli kibiców, doprowadzając do 14-bramkowej przewagi nad rywalami.

Mecz Tęcza Kościan - Zagłębie II Lubin mógł się kibicom podobać. Po porażkach Tęczy z Zieloną Górą i Legnicą zespół Wojciecha Hanyża nareszcie pokazał na co go stać. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana. W szesnastej minucie meczu gospodarze zdołali wypracować przewagę, którą nie bez problemów udało się zwiększyć dopiero w ostatnich minutach przed przerwą.

Tuż przed sygnałem kończącym pierwszą połowę meczu, Zagłębie II Lubin podjął niemal dramatyczną próbę rzucenia gola, ale piłka uderzyła w słupek bramki. Pierwsza część spotkania zakończyła się więc rezultatem 13:10 dla Tęczy. Druga połowa - przynajmniej przez pierwszych 15 minut - była wręcz koncertowym pokazem skutecznej gry w wykonaniu gospodarzy.

Zawodnicy Tęczy Kościan rzucili 14 goli, podczas gry zespół Zagłębia II Lubin - tylko jednego. W 38 minucie meczu Maciej Bąkowski trafił do bramki przeciwnika z połowy boiska. Samotnych akcji, zakończonych sukcesem było zresztą w wykonaniu Tęczy kilka. W ostatnich minutach spotkania gospodarze stracili impet, co pozwoliło Zagłębiu II Lubin rzucić jeszcze 8 goli.

Mecz Tęcza Kościan - Zagłębie II Lubin zakończył się wynikiem 33:19 dla gospodarzy. - Tęcza to bardziej doświadczony przeciwnik. W naszym wykonaniu był to najgorszy mecz sezonu. Za mało walki i za dużo błędów - podsumowuje Jarosław Hipner, trener Zagłębia II Lubin. - Początek nerwowy, w ostatnich minutach trochę rozluźnienia, ale mecz był dobry. Graliśmy konsekwentnie i z pomysłem - zaznacza Wojciech Hanyż, trener Tęczy.

Dla Tęczy Kościan gole rzucali: Maciej Bąkowski (8), Piotr Stelmasik (7), Dawid Nowak (5), Dawid Graf i Bartosz Wolny (po 4), Sebastian Giemza (3) oraz Tomasz Piątek (2). Autorami goli dla Zagłębia II Lubin byli: Mateusz Klinger (6), Artur Drejws (5), Szymon Kiljański (3), Mateusz Kosmala (2), Adrian Załęczny, Jacek Kulesza i Kordian Wach (po 1).