Męczarnie BC Obry Kościan i spacerek Rycerzy Rydzyna

Andrzej Bartkowiak
Koszykarze BC Obry Kościan po porażce w Rydzynie chcieli powrócić na zwycięską ścieżkę. Sztuka ta się udała, bo nie bez problemów, ale udało się wziąć rewanż na zespole z Oleśnicy. Problemów nie mieli za to koszykarze z Rydzyny.

Obra w I rundzie doznała klęski na Dolnym Śląsku, więc bardzo chciała się zrewanżować. Zadanie było o tyle łatwiejsze, że rywal przyjechał do Kościana w zaledwie ósemkę. Obra rozpoczęła z rozmachem, bo po 77 sekundach prowadziła już 9:0 po trafieniu Kiszki. Spotkanie jednak szybko się wyrównało, choć cały czas z lekką przewagą gospodarzy, którzy po 20 minutach prowadzili (47:38). Goście jednak cały czas byli blisko. Przez chwilę w III kwarcie tracili 5 punktów. Na kwartę przed końcem strata ta powiększyła się jednak do 10 punktów. W ostatniej ćwiartce spotkania było nerwowo, bo rywal odrobił straty i na nieco ponad dwie minuty przed końcem po rzucie skutecznego Stycznia był na 6-punktowym prowadzeniu (68:74). Do katastrofy jednak nie doszło. Do remisu doprowadził Kaczmarek, a potem cztery razy na linii rzutów wolnych nie zawiódł Krówczyński i po nerwowej końcówce Obra ograła rywala 78:74.

BC Obra Kościan – Team Plast KK Oleśnica 78:74 (30:25, 17:13, 14:13, 17:23)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Krówczyński 18 (2x3), Rybakowski 13 (3x3), Kaczmarek 12 (2x3), R.Milczyński 9, Kiszka 9 (1x3), Ciążkowski 8 (14 zb), Hebdzyński 4, Łukanus 3, Kin 2, Konieczny 0.

Rycerze Rydzyna byli zdecydowanym faworytem spotkania z młodzieżą Aldemedu SKM Zastal Zielona Góra. Gospodarze nie zawiedli. Tylko przez chwilę rywal w I kwarcie potrafił wyjść na prowadzenie (10:11). Potem rosła przewaga gospodarzy. Trener Jankowiak mocno rotował składem. Do przerwy było 54:37. W końcówce gospodarze przekorczyli setkę i wygrali bardzo pewnie 105:87. Był to najmniejszy wymiar kary dla rywala. Gospodarzom trudno było się bowiem zmobilizować w obronie, stąd też dość pokaźna zdobycz rywala.

Rycerze Rydzyna – Aldemed SKM Zastal Zielona Góra 105:87 (29:21, 25:16, 28:20, 23:30)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Nawrocki 18, Sz.Milczyński 17 (15 zb), Chanas 14 (4x3), Sobiech 12 (2x3), Kasiński 10, Janowicz 10 (2x3), Świerczyk 9 (1x3), Samolak 8 (1x3), Sanny 7 (1x3), Zacharski 0