Mistrzowie Agro. Kto wygrał u nas?

Malwina Korzeniewska
Mateusz Maciejewski został wybrany najlepszym rolnikiem w powiecie kościańskim
Mateusz Maciejewski został wybrany najlepszym rolnikiem w powiecie kościańskim arch. prywatne
Zwycięzcy z każdego powiatu, w każdej kategorii plebiscytu zdobędą: medale od marszałka województwa wielkopolskiego, zaproszenie na Wielką Galę Mistrzów Agro, prezentację na łamach „Głosu Wielkopolskiego”, awans do wojewódzkiego finału z zachowaniem zdobytych głosów.

Miesiąc temu poznaliśmy nominowanych z całej Wielkopolski wzorowych gospodarzy z Wielkopolski, nowoczesnych rolników, którzy z sukcesem prowadzą gospodarstwa, pracowite gospodynie, które działają na rzecz wiejskiej społeczności i służą pomocą swoim sąsiadom, dynamicznie działające koła gospodyń wiejskich i wyróżniające się gospodarstwa agroturystyczne. To oni walczyli o głosy w plebiscycie Mistrzowie Agro Wielkopolski 2017.

Wśród sołtysów z ilością 653 głosów zwyciężył Andrzej Waawe z Gorzyczek (gm. Czempiń). Tuż za nim uplasowali się kolejno: Tomasz Teszner z Gorzyc (437 głosów) i Daria Stachowska z Donatowa (339 głosów). Cała trójka powalczy o prym w Wielkopolsce. - Cieszę się z tego wyróżnienia i dziękuję za głosy - powiedział w rozmowie z nami.

Najlepszym rolnikiem został Mateusz Maciejewski z Nowego Lubosza, który zdobył 170 głosów. Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Matuszewski z Kurzej Góryz 83 głosami, a na trzecim Łukasz Olejnik z Wonieścia, który osiągnął 13 głosów. - To dla mnie duża niespodzianka i oczywiście radość - mówi zwycięzca Mateusz Maciejewski. Najsympatyczniejszą gospodynią została Marieta Ratajczak ze Starej Przysieki Pierwszej, która zdobyła w sumie 104 głosy. Zdeklasowała kolejne panie: Wiesławę Nowak z Bruszczewa i Gabrielę Kasperską z Bruszczewa.

Wśród gospodarstw agrotu-rystycznych w ostatnich minutach wygrał Malowniczy Zakątek w Rochach. Tuż za nim znalazły się: Gospodarstwo Agroturysty-czne Kuczyńscy z Perzyc oraz Agroturystyka Madar ze Zdun. Wśród Gospodarstw Turystycznych najlepszym w powiecie kościańskim okazało się gospodarstwo „Zielona Chata” w Cichowie, które zdobyło 308 głosów. Drugą pozycję zdobyło gospodarstwo „Ostoja Haberników” z Bornikowa.

Wojewódzki finał głosowania już trwa i potrwa do soboty, 14 października . Uroczyste zakończenie plebiscytu i wręczenie nagród odbędzie się w w połowie października br. podczas Wielkiej Gali Mistrzów Agro Wielkopolski 2017 w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Laureaci w każdej kategorii odbiorą zaszczytne tytuły i nagrody z rąk Marka Woźniaka, marszałka województwa wielkopolskiego i Adama Pawłowskiego, redaktora naczelnego „Głosu Wielkopolskiego”.

Zwycięzcy plebiscytu zostaną również zaprezentowani na łamach „Głosu Wielkopolskiego” i wszystkich powiatowych tygodników.

Zachęcamy naszych czytelników do oddawania głosów w finale wielkopolskim. Warto bowiem wspierać swoich faworytów do samego końca by umożliwić im zaszczytne, dobre miejsce w finale. Doceńmy ich ciężką pracę i zagłosujmy już dziś.

Zwycięzcy w wojewódzkim finale plebiscytu w kategoriach Rolnik Roku, Gospodyni Roku i Sołtys Roku zdobędą dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt w Poznaniu. Laureaci zamieszkają w Hotelu Andersia, jednym z najlepszych hoteli w mieście. Będzie na nich czekać kolacja w znakomitej restauracji, a także zaproszenie na Polską Noc Kabaretową w Arenie Poznań, podczas której wystąpią znane polskie kabarety m.in. Para-nienormalni i Kabaret Moralnego Niepokoju.

Zwycięzcy w wojewódzkim finale plebiscytu w kategoriach Rolnik Roku, Gospodyni Roku i Sołtys Roku otrzymają zaproszenia na tygodniowy dwuosobowy pobyt w Ośrodku OLANDIA - najbardziej wyjątkowym ośrodku wypoczynkowym w Wielkopolsce położonym w miejscowości Prusim, nad Jeziorem Kuchennym, w Sierakowskim Parku Krajobrazowym. Największe atuty Olandii to niepowtarzalny sielski klimat, stylowe wnętrza, relaksujące spa i cudowne naturalne otoczenie.

Laureaci drugich i trzecich miejsc w kategoriach Rolnik Roku, Gospodyni Roku i Sołtys Roku zdobędą dwuosobowe zaproszenia na weekendowe pobyty w ośrodku wypoczynkowym OLANDIA. Dodatkowa nagroda czeka na sołectwo, z którego pochodzić będzie wojewódzki zwycięzca w kategorii Sołtys Roku. Jest nią profesjonalny film promocyjny, który będzie promować sołectwo m.in. w naszych serwisach internetowych.