Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sparing PKS Racot - Spójnia Strykowo zakończony zwycięstwem gospodarzy

Anna Szklarska-Meller
Sparing PKS Racot - Spójnia Strykowo
Sparing PKS Racot - Spójnia Strykowo A. Szklarska-Meller
Sparing PKS Racot - Spójnia Strykowo był jednym z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającą się za dwa tygodnie wiosenną rundą czwartoligowych rozgrywek piłki nożnej. Gospodarze bez problemów poradzili sobie z zespołem ze Strykowa.

Sparing PKS Racot - Spójnia Strykowo dla nielicznych kibiców zgromadzonych na trybunie stadionu w Racocie był dobrą zapowiedzią zbliżającej się wiosennej rundy czwartoligowych rozgrywek piłki nożnej. Gospodarze bez większych problemów poradzili sobie z osłabioną drużyną ze Strykowa. W zespole gości zabrakło bowiem aż siedmiu kluczowych zawodników.

- Mecz ze słabym przeciwnikiem nie dostarczył być może wielu emocji, ale był dobrym treningiem przed Pucharem Polski. Nasi zawodnicy nie zlekceważyli rywali, ale też w pierwszej połowie nie grali wybitnie aktywnie - ocenia Dawid Dominiczak, trener PKS Racot. - Zespół potwierdził, że ma potencjał w stałych fragmentach gry. Cztery z pięciu bramek padły z rzutów wolnych i rzutu rożnego.

Mecz PKS Racot - Spójnia Strykowo zakończył się zwycięstwem gospodarzy 5:0. Pierwszy gol padł już w piątej minucie spotkania. Do przerwy podczas dość chaotycznego pojedynku nie została strzelona już żadna bramka. Za to w drugiej połowie meczu PKS Racot był już bezlitosny dla zespołu z poznańskiej ligi okręgowej. Bramki padały w 59, 63, 66 i 81 minucie spotkania. Ich autorami byli: Bartosz Bartkowiak, Norbert Karolewicz i Jakub Skoracki.

Sparing PKS Racot - Spójnia Strykowo był jednym z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającą się 22 marca wiosenną rundą czwartoligowych rozgrywek. Dwa spotkania tej rundy zostały awansem rozegrane jesienią. Pierwszym wiosennym meczem beniaminka z Racotu będzie więc spotkanie na wyjeździe z Gromem Wolsztyn. W rundzie jesiennej PKS Racot pokonał Grom Wolsztyn 2:0.

Drużyna z Racotu zajmuje 11 miejsce w tabeli. - Naszym celem jest miejsce ósme - podkreśla Dawid Dominiczak, trener PKS Racot. - Kluczowe będą dwa pierwsze mecze rundy wiosennej z Gromem Wolsztyn i Piastem Kobylin. Strefa spadkowa rozpoczyna się od miejsca 13. Dwie ostatnie drużyny - 15 i 16 - odpadną na pewno. Los zespołów z miejsc 13 i 14 zależeć będzie od wyników rozgrywek w trzeciej lidze.