Spartakus wyraźnie słabszy od lidera z Kościana

Andrzej Bartkowiak
Michał Dominiczak
Szczypiorniści Tęczy Folplast Kościan nie zawiedli w kolejnym meczu o punkty w II lidze, pokonując bardzo pewnie na wyjeździe UKS Spartakus Buk 23:33.

Beniaminek z Buku grał ambitnie. W I połowie toczył dość wyrównany bój z bardziej doświadczonym rywalem, który mozolnie budował jednak przewagę, która po 30 minutach wyniosła 4 bramki. W ataku znów brylował grający n a skrzydle Wesołek, ale dzielnie też wspierali go Krystkowiak, Weiss czy Przekwas. Większą przewagę goście z Kościana zbudowali po przerwie. Tu już nie było wątpliwości który zespół jest tego dnia lepszy. Przewaga rosła i goście mogli się poczuć całkiem swobodnie. W Buku niespodzianki nie było. Lider rozgrywek zrobił co do noego należało i zainkasował kolejne trzy punkty.

UKS Spartakus Buk – Tęcza Folplast Kościan 23:33 (13:17)

Bramki dla Tęczy Folplast zdobuwali: Wesołek 7, Krystkowiak 5, Weiss 5, Przekwas 4, Grzesiak 4, Naspierała 3, Graf 2, Misiaczyk 2, Jackowski 1.

W minionej kolejce wygrywali też najgroźniejsi rywale Tęczy w rozgrywkach II ligi. ZEW Świebodzin rozbił OSiR Komprachcice 38:21, a ŚKPR Świdnica po ciężkim boju pokonał w Legnicy – EUCO-UKS Dziewiątkę 30:32. To właśnie zespół z Legnicy będzie najbliższym rywalem zespołu prowadzonego przez trenera Dawida Nowaka. Spotkanie w Kościanie odbędzie się w sobotę, 12 grudnia, a rozpocznie się o godzinie 18.00.