18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Targi edukacyjne w Racocie - zaprezentowało się 30 szkół, pracodawców i instytucji

Anna Szklarska-Meller
Targi edukacyjne w Racocie
Targi edukacyjne w Racocie A. Szklarska-Meller
Targi edukacyjne w Racocie mogłyby się odbywać pod hasłem "5 10 15", wszystko dlatego, że w hali sportowej gimnazjum zaprezentowało się 15 szkół, 10 pracodawców i 5 instytucji.

Targi edukacyjne w Racocie na taką skalę zostały zorganizowane po raz pierwszy. W ubiegłym roku z ofertą szkół i pracodawców, gimnazjaliści mogli się zapoznać podczas podobnej imprezy w Starych Oborzyskach. - Z zaproszenia na targi edukacyjne skorzystały szkoły nie tylko z powiatu kościańskiego, lecz także z Leszna, powiatu gostyńskiego, czy śremskiego - wylicza Piotr Kaczmarek, dyrektor gimnazjum w Racocie.

Swoje stoiska miały na targach edukacyjnych w Racocie wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu kościańskiego. - Z całą pewnością warto brać udział w takich przedsięwzięciach. Dzięki temu szansa, że młodzież zainteresuje się naszą ofertą jest zdecydowanie większa - podkreśla Rafał Szłapka, pedagog w ZSP w Krzywiniu. W tym roku przeprowadziliśmy w gimnazjach ankiety, na podstawie których zmodyfikowaliśmy kierunki kształcenia.

Zobacz też: "Mam haka na raka" w liceum w Kościanie [zdjęcia]

Szkoła ponadgimnazjalna w Krzywiniu namawia do nauki w klasie o profilu prozdrowotnym z elementami dietetyki, z kolei w liceum im. Oskara Kolberga w Kościanie nowością jest profil artystyczny. - Wybraliśmy naukę w "Kolbergu" i nie żałujemy - zgodnie podkreślają Marcin Wasielewski i Arkadiusz Buchowski, uczniowie liceum. - Bardzo dużo się tu dzieje, jest wiele imprez, kół zainteresowań. Zdecydowanie nie ma czasu na nudę.

Podczas targów edukacyjnych w Racocie zaprezentowali się również pracodawcy. - Na stoisku pałacu w Racocie można było podziwiać efekty carvingu, czyli wykonywania dekoracji z owoców i warzyw. - Chcemy pokazać, że bycie kucharzem nie oznacza wyłącznie ubijania kotletów - zaznacza Marcin Mosiek, kucharz pałacowej restauracji. - Szukamy ludzi z pasją, kreatywnych i chętnych do nauki.

- Wybierając zawód nie wiedziałem do końca, czym chcę się w przyszłości zajmować - przyznaje Bartosz Mruk, od dwóch lat pracownik pałacowej restauracji w Racocie. - Szef kuchni zaraził mnie jednak pasją i teraz nie żałuję, że zdecydowałem się na zawód kucharza. Targi edukacyjne były też okazją do zapoznania się z działalnością wolontariatu w Kościanie czy ochotniczych hufców pracy.

Koscian.naszemiasto.pl Dołącz do naszej społeczności na Facebooku!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na koscian.naszemiasto.pl Nasze Miasto