Tęcza Folplast Kościan nie zawiodła. Przezimuje na fotelu lidera

Andrzej Bartkowiak
Piłkarze ręczni Tęczy Folplast Kościan liderem rozgrywek II ligi na półmetku sezonu. W ostatnim spotkaniu I rundy zespół Dawida Nowaka nie zawiódł i wygrał w wyjazdowym spotkaniu w Środzie Wielkopolskiej.

Zespół z Kościana nie zawiódł w wyjazdowym spotkaniu w Środzie Wielkopolskiej. Goście byli zdecydowanym faworytem meczu i nie zawiedli. Owszem, mieli słabsze minuty w tym spotkaniu, ale Polonia nie była w stanie zagrozić podopiecznym trenera Dawida Nowaka.. Tęcza przeważała i bardzo pewnie wygrała w spotkaniu rozgrywanym za miedzą (21:35). Tęcza pokazała w tym spotkaniu, że jest przynajmniej o dwie klasy lepsza.

Poza pierwszymi 10 minutami drugiej połowy, bardzo słabymi, to nie ma się do czego przyczepić. Końcowo 14 bramek przewagi i jesteśmy bardzo zadowoleni. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania i bardzo poważnie podeszli do meczu, co pokazały pierwsze minuty meczu. Teraz zostało nam tylko świętować. 7 stycznia ruszamy z przygotowaniami do kolejnej rundy – powiedział Dawid Nowak, trener Tęczy Folplast Kościan.

7 stycznia Tęcza Folplast wróci do zajęć, mając w świadomości, że jest na fotelu lidera. Powrót do rozgrywek w II lidze nastąpi na początku lutego. Drużyna z Kościana rozpocznie od meczu w Brzegu. W pierwszej rundzie w Kościanie zespół trenera Nowaka wygrał pewnie i wysoko 36:27, wówczas jeszcze z udziałem publiczności.
II runda zapowiada się znakomicie, tym bardziej że zespół z Kościana ma przed sobą wyjazdowe spotkanie z ZEW Świebodzin, który jest głównym rywalem w walce o awans do I ligi.