Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

W Śmiglu podsumowano rok sportowy. Wyróżnienia dostało 97 zawodników i trenerów

Anna Szklarska-Meller
W Centrum Kultury w Śmiglu działacze sportowi, zawodnicy i trenerzy podsumowali mijający rok. Przypomniano najważniejsze wydarzenia, a osoby najbardziej zasłużone dla gminnego sportu otrzymały dyplomy i statuetki.

Najważniejsze sportowe osiągnięcia zawodników działających w gminnych klubach i sekcjach sportowych przypomniał Zygmunt Ratajczak, szef Ośrodka Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu. Sporymi sukcesami pochwalić się może sekcja biegacza. - Angelina Chrustowska w supermaratonie Calisia w Kaliszu w klasyfikacji kobiet zajęła II miejsce. Dystans 100 km pokonała w 11,5 godziny - przypomniał Zygmunt Ratajczak. Jej sekcyjna koleżanka Kinga Zielińska zajęła I miejsce w maratonie we Wrocławiu w kategorii kobiet powyżej 35 roku życia.

Siatkarze z sekcji siatkówki męskiej OKFiR zajęli drugie miejsce w mistrzostwach powiatu kościańskiego. Z kolei piłkarska drużyna seniorów klubu sportowego "Pogoń 1912" Śmigiel zajęła w klasie okręgowej czwartą lokatę. Piłkarze stowarzyszenia Klub Sportowy "Iskra" Wonieść grający w lidze wiejskiej powiatu kościańskiego trzykrotnie zostali mistrzami tej ligi. W powiatowych rozgrywkach piłkarskich dobrze radzą sobie dzieci z najmłodszego w gminie klubu "Byczki" Gniewowo.

Z tarczą wracali też z zawodów tenisiści stołowi z klubu "Polonia" Śmigiel. Drużyna dziewcząt zajęła pierwsze miejsce w drugiej lidze. W rozgrywkach indywidualnych Grażyna Cieśla, Andrzej Juszczak i Jakub Jankowski byli najlepsi w Wielkopolsce. - O tym, że "Polonia" jest czołowym klubem w Wielkopolsce świadczą wyniki: II miejsce we współzawodnictwie dzieci i młodzieży oraz III w rywalizacji klubów z województwa - dodaje Zygmunt Ratajczak.

Szachiści z klubu sportowego "Orlęta"Czacz zdobyli złoty medal w międzywojewódzkich mistrzostwach młodziczek. Sukcesy odnotowali też zawodnicy uczniowskich klubów sportowych. Siatkarki ze Śmigla wygrały międzynarodowy turniej w Czechach. Wiktoria Skrzypczak wygrała mistrzostwa Wielkopolski szkół podstawowych w tenisie stołowym. Natalia Stróżyńska, podczas wojewódzkich zawodów LZS zdobyła drugie miejsce w biegu na 400 metrów i w sztafetowych biegach przełajowych. Adam Nowak zajął pierwsze miejsce w rzucie oszczepem podczas zawodów okręgowych w Żerkowie. Dawid Wojciechowski był trzeci w pchnięciu kulą podczas Mistrzostw Wielkopolski LZS w Żerkowie.

Podczas uroczystości w CK dyplomy i statuetki otrzymało 61 zawodników oraz 36 trenerów i działaczy.