Zmagania kościańskich kręglarzy w Gostyniu. Kto był najlepszy? ZDJĘCIA

Dużą frekwencją cieszył się niedzielny turniej kręglarski zorganizowany przez Towarzystwo Sportowe Kręglarzy Kościańskich Jedność. Stawką był puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego. Zmagania na kręgielni trwały ponad 5 godzin.

30 czerwca na torach kręgielni klasycznej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu rozegrany został IV Indywidualny Turniej o Puchar Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego. Mimo ponad 35 stopniowego upału, do Gostynia zjechało łącznie 52 zawodników i zawodniczek, z czego najliczniejszą grupę stanowiła ekipa z Kościana.

Jak to zwykle bywa przy okazji tego typu zmagań, poziom sportowy był bardzo zróżnicowany, ponieważ na torach pojawili się zarówno ci, którzy w kręglarstwie stawiają swoje pierwsze kroki, jak i ci mający za sobą wieloletnie ligowe doświadczenie oraz starty w międzynarodowych imprezach rangi mistrzowskiej. O trofeum rywalizowano w sześciu kategoriach.

W najmłodszej kategorii wiekowej, w której wzięło udział dziewięcioro dzieci, zwyciężyła z wynikiem 94 punktów (na 30 rzutów) Agnieszka Derwich. Drugie miejsce z wynikiem 86 punktów zajął Tytus Koller, a na trzeciej pozycji uplasował się Szymon Bartkowiak z liczbą 82 punktów. Z kolei w klasyfikacji młodzików pierwsze miejsce wywalczyła Natasza Gierczyńska. Tą część zawodów podsumowała Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego Iwona Bereszyńska, która wcześniej wręczyła najmłodszym zawodnikom turnieju pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary.

W dalszej części rozgrywek uczestniczyli już tylko seniorzy, którzy sprawdzali swoją celność i przy okazji doskonalili swoje umiejętności gry oddając po 60 rzutów.

W kategorii kobiet niezrzeszonych tryumfowała Aleksandra Bartkowiak, która zdobyła 257 punktów. 25 punktów mniej od zwyciężczyni uzyskała Mirosława Wojciechowska. Podium uzupełniła Aurelia Stachowiak z dorobkiem 193 punktów. Wszystkie zawodniczki to reprezentantki klubu TSKK Jedność.

W kategorii kobiet zrzeszonych najlepsza okazała się Dorota Matelska z wynikiem 309 pkt., druga była Galina Paszyńska z TSKK Jedność z rezultatem 303 punktów, a trzecia Maria Stachowiak, która ukończyła zawody z wynikiem 299 punktów.

Kategorię mężczyzn niezrzeszony zdominowali kręglarze klubu z Kościana. Najlepszym zawodnikiem okazał się Adrian Książkiewicz, który strącił 282 kręgle. Na drugim stopniu podium stanął Karol Koller z wynikiem 270 strąconych kręgli, a najniższy stopień podium przypadł Marianowi Wojciechowskiemu, który strącił 264 kręgle.

Bardzo zacięty bój toczył się w kategorii mężczyzn zrzeszonych. Jak można się było tego spodziewać to właśnie w tej kategorii osiągnięto najwyższe rezultaty, a różnice punktowe czołowej szóstki była naprawdę niewielkie.

Szóste miejsce zajął prezes TSKK Jedność Roman Bartkowiak, a piąte Piotr Derwich. Obaj panowie uzyskali ten sam wynik 338 punktów, a o końcowej klasyfikacji zadecydowała większa ilość strąconych dziewiątek.

Czwarte miejsce wśród mężczyzn zrzeszonych przypadło Januszowi Dutkiewiczowi, a trzecie Krzysztofowi Maćkowiakowi, którzy ukończyli zawody z wynikiem 340 kręgli, lecz o klasyfikacji końcowej zadecydowała, tak jak w przypadku miejsca szóstego i piątego ilość zdobytych „dziewiątek”.

Na drugim miejscu podium stanął zawodnik TSKK Jedność Kościan Marek Borowiak, który przegrał rywalizację w tej kategorii zaledwie o 4 kręgle z Piotrem Siemaszko. Dwójka najlepszych panów strąciła odpowiednio 346 i 350 kręgli.

Tradycyjnie na zakończenie zawodów wykonano pamiątkowe zdjęcie grupowe.