Zwycięstwo Tęczy Kościan z GOKiS Kąty Wrocławskie

Michał Dominiczak
Drużyna Tęczy Kościan w ramach szesnastej kolejki drugiej ligi podejmowała we własnej hali wicelidera tabeli GOKiS Kąty Wrocławskie. W pierwszym meczu rozegranym w Kątach Wrocławskich Tęcza okazała się lepsza i wygrała tamto spotkanie 22:21.

Mecz rozpoczął się lepiej dla drużyny prowadzonej przez Dawida Nowaka. Za sprawą bramek Dawida Grafa i Tomasza Piątka Tęcza wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Drużyna gości odpowiedziała trafieniem Adriana Kaźmierczaka, ale kolejne dwie bramki zdobyła Tęcza Kościan i w jedenastej minucie prowadziła różnicą trzech trafień. Kolejne minuty gry upłynęły głównie na grze bramka za bramkę. Tęcza skutecznie grała w ataku i nie pozwoliła zbliżyć się rywalom na choćby jedno trafienie. Dopiero w dwudziestej trzeciej minucie po kilku słabszych zagraniach w wykonaniu Tęczy drużyna z Kątów Wrocławskich doprowadziła do remisu 8:8. Od tego momentu zdecydowanie lepiej radzili sobie zawodnicy z Kościana, którzy do końca pierwszej połowy zdobyli pięć bramek tracąc przy tym zaledwie dwie. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się korzystnym rezultatem dla Tęczy Kościan 13:10.

Druga część meczu rozpoczęła się od trafienia gości. Bramkę zdobył Jakub Ryba. Tęcza momentalnie odpowiedziała trafieniami Damiana Krystkowiaka oraz Wojciecha Weissa i na tablicy widniał wynik 15:11. Tęcza cały czas grała dobrze w obronie a w ataku kończyła akcje skutecznymi rzutami. W czterdziestej ósmej minucie gry za sprawą bramki Wojciecha Weissa kościańska drużyna prowadziła już pięcioma trafieniami. Kolejne bramki dla Tęczy zdobył Kamil Gessner i przewaga Tęczy powiększyła się do sześciu bramek. Drużyna z Kątów Wrocławskich nie zamierzała się jednak poddać i cały czas próbowała odrobić straty. W pięćdziesiątej czwartej minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Bartosz Pasieczny i przewaga kościańskiej drużyny wynosiła pięć bramek. Tęcza odpowiedziała dwoma trafieniami Kamila Gessnera i jednym Tomasza Piątka. Na cztery minuty przed końcem meczu drużyna prowadzona przez Dawida Nowaka prowadziła siedmioma bramkami. Od tego momentu znacznie lepiej zaczęli grać goście. W ostatnich kilku minutach meczu zdobyli pięć bramek nie tracąc przy tym żadnej. Na szczęście dla Tęczy na więcej nie wystarczyło już czasu i ostatecznie Tęcza Kościan pokonała GOKiS Kąty Wrocławskie 28:26.

Tęcza po rozegraniu szesnastu kolejek zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem trzydziestu dwóch punktów. Kolejny mecz Kościańska drużyna rozegra za tydzień dziewiątego lutego. Przeciwnikiem Tęczy będzie zajmujący trzecie miejsce w ligowej tabeli Żagiew Dzierżoniów. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00 w hali widowiskowo-sportowej w Kościanie.

Bramki dla Tęczy zdobyli: Kamil Napierkowski oraz Wojciech Weiss po 5, Daniel Olejnik 4, Eryk Napieralski, Kamil Gessner i Tomasz Piątek po3, Dawid Graf oraz Damian Krystkowiak po 2,Daiwd Wesołek 1.

Uwaga! TVN: Pędzą, by ratować ludzkie życie i... zmagają się z arogancją kierowców