Sukcesy miłośników kopa z powiatu kościańskiego

Andrzej Rajewicz
Sukcesy miłośników kopa z naszego powiatu
Sukcesy miłośników kopa z naszego powiatu Arch. KSKS
Zawodnicy Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego zdominowali V Mistrzostwa Polski w kopa, które odbywały się w tym roku w Międzychodzie. Kazimierz Książyk z drużyny Sępy Kawczyn został m.in. Mistrzem Polski

W jubileuszowych Mistrzostwach Polski rywalizowało 256 zawodników. Klasyfikację indywidualną wygrał i mistrzem na rok 2017 został Kazimierz Książyk z drużyny Sępy Kawczyn gromadząc 19 pkt dużych i 133 małych. I wicemistrzem Polski został Tadeusz Piaskowski reprezentujący WLKS Przeźmierowo uzyskując wynik 18/146, a II wicemistrzem Polski - Grzegorz Ratajczak z TEAM Jagoda Kościan - 18/124 pkt.
Tytuł III wicemistrza Polski zdobył Jan Drąg ASY KIER Kościan - 18/74.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się jeszcze: 5. Jerzy Adamczak - FURMANY Wolsztyn, 6. Marcin Jędrzejewski - Nochowo, 7. Mariusz Staroń - TEAM Jagoda Kościan, 8. Ryszard Młynarek - Energetyk Trzcianka, 9. Piotr Kaźmierczak - Żubry Jasień, 10. Maciej Misiewicz - Kontra-Rej I Jarocin. Mistrzami Polski w klasyfikacji par zostali Grzegorz Ratajczak i Mariusz Staroń z drużyny TEAM Jagoda Kościan zdobywając 35 punktów dużych oraz 250 małych. Wyprzedzili parę WLKS Przeźmierowo - Roman Michalak i Tadeusz Piaskowski. Trzecie miejsce zajęli Zenon Andrzejewski i Kazimierz Książyk - Sępy Kawczyn. Na czwartym miejscu uplasowali się Stefan Olejnik i Jan Drąg z drużyny Asy Kier Kościan.

Mistrzami Polski w kopa, w rywalizacji zespołów została drużyna Kontra Rej I Jarocin - kpt. Maciej Misiewicz, Włodzimierz Fojud, Krzysztof Bartkowiak, Franciszek Kropp. Tytuł wicemistrzów zdobył Team Jagoda Kościan - kpt. Grzegorz Ratajczak, Mariusz Staroń, Bronisław Stachowiak, Paweł Tycner. Na trzecim miejscu finiszowały Sępy Kawczy - kpt. Zenon Andrzejewski, Kazimierz Książyk, Tadeusz Książyk, Sławomir Przebierała. Czwarte miejsce zajęła drużyna Asy Kier Kościan w składzie: kpt. Stefan Olejnik, Jan Drąg, Antoni Hertmanowski i Zbigniew Sikora. Wśród najlepszych zespołów sklasyfikowano także: Kluczewo, Energetyk Trzcianka, Sobmetal Jutrosin, WLKS Przeźmierowo, Śrem I oraz Zolo Du - Nowy Tomyśl.

Kategorię kobiet wygrała Łucja Zawierucha z Chrzypska Wielkiego, a Barbara Skórzewska reprezentująca zespół Centrum Kościan zajęła trzecie miejsce.
Organizatorem mistrzostw, pod Honorowym Patronatem Juliana Mazurka - Starosty Międzychodzkiego i Krzysztofa Wolnego - Burmistrza Międzychodu, był Klub Sportowy Gier Karcianych i Umysłowych KONTRA-REJ w Międzychodzie.

Mistrzowie i wicemistrzowie Polski udekorowani zostali medalami, pamiątkowymi szarfami oraz pucharami. Dla czołowych zawodników we wszystkich kategoriach organizatorzy przygotowali nagrody oraz różne upominki.