Wysokie zwycięstwa Rycerzy i BC Obry Kościan w II lidze

Andrzej Bartkowiak
W środę koszykarze II ligi rozgrywali swoje kolejne mecze o punkty. Tak Rycerze Rydzyna, jak i BC Obra Kościan nie miały wymagających przeciwników. Obie nasze drużyny wygrały bezdyskusyjnie.

W Rydzynie lider rozgrywek podejmował rezerwy Stali Ostrów Wielkopolski. To był mecz bez jakiejkolwiek historii, tym bardziej, że rywal nie sięgnął po posiłki z ekstraklasy, nie licząc Marcina Pławuckiego. Goście rozpoczęlo co prawda od celnej „trójki”, ale po chwili tym samym odpowiedział Kamil Chanas. Było to jedyne prowadzenie rywala w meczu. Po 10 minutach przewaga gospodarzy wynosiła już 19 punktów, a do przerwy 60:35. Już w 32 minucie, a więc na początku IV kwarty gospodarze osięgnęli barierę stu punktów za sprawą rzutu wolnego Jana Sobiecha. Ten jednostronny popis zakończył się ostatecznie wynikiem 116:73, co może posłużyć za cały komentarz do tego spotkania.

Rycerze Rydzyna – Nabzdyk BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 116:73 (37:18, 23:17, 36:22, 20:16)

Punkty dla Rycerzy zdobywali: Sz.Milczyński 21 (13 zb), Chanas 16, Sobiech 16, Samolak 12, Kasiński 11, Sanny 11, Nawrocki 10, Domagała 10, Świerczyk 7, Zacharski 2

Nie aż tak wysoko, ale równie przekonująco wygrali koszykarze BC Obry Kościan. Drugi nasz zespół na tym poziomie rozgrywkowym zmierzył się na „Rataju” z rezerwami WKK Wrocław. Tutaj też goście rozpoczęli od celnej „trójki”, ale potem zawodzili w ataku. Rywal zatrzymał się w tej kwarcie na zaledwie 7 punktach. BC Obra to wykorzystała i po 10 minutach prowadziła już 35:7! To spotkanie też bardzo szybko zostało rozstrzygnięte. Obra jednak oszczędziła rywala i nie dążyła do tego, by złamać barierę 100 punktów. Zwycięstwo 90:64 było i tak bardzo przekonujące. To kolejne zwycięstwo jeszcze bardziej zbliżyło zespół do gry w play-off.

BC Obra Kościan – WKK II Wrocław 90:64 (37:7, 17:17, 19:15, 19:25)

Punkty dla BC Obry zdobywali: Kaczmarek 26, Krówczyński 17, Rybakowski 10, Konieczny 9, Łukanus 8, Kiszka 7, Kin 5, Ciążkowski 3, Kaźmierczak 3, Hebdzyński 2, R.Milczyński 0