XI Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie Zieleniec 2013

Anna Szklarska-Meller
Starostwo Powiatowe w Kościanie
Na mistrzostwa powiatu kościańskiego w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie zapisało się w tym roku 436 zawodników. To absolutny rekord! Dopisały nie tylko humory i duch rywalizacji, lecz także pogoda.

Mistrzostwa otworzył Edward Strzymiński, kościański wicestarosta, który życzył zawodnikom wspaniałej zabawy i sportowej atmosfery. Spośród 436 osób, które zgłosiły się do udziału w zawodach, było 90 snowboardzistów. Wszyscy startujący bezpiecznie ukończyli zjazd, a piękna pogoda utrzymała się do końca rywalizacji. W tym roku najmłodszym narciarzem zawodów był Bartosz Szczepaniak. Pamiątkowy puchar dla najstarszego narciarza otrzymał z kolei Stefan Józefowicz. Najmłodszym snowboardzistą okazał się Jakub Adamczak. Wśród zawodników zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez sponsorów. Podobnie jak w poprzednim roku główną nagrodą były narty.

Wśród pań narciarską mistrzynią powiatu została w tym roku Jagoda Brzozowska, która trasę zjazdu pokonała w czasie: 31.81. Zwyciężczyni ma 13 lat i jest mieszkanką Kościana. Najszybszym narciarzem - czas zjazdu
28.44 - jest Norbert Bogdanow ze Śmigla.

W rywalizacji snowboardowej mistrzynią powiatu, z czasem 45.55 została Aleksandra Bernard z Kościana. Najlepszym mężczyzną w tej konkurencji został Bartosz Kaczmarek, który na metę wjechał z czasem 37.43. Mistrzowie otrzymali pamiątkowe puchary.