Kobra Kościan trzy razy zdobyła podium Mistrzostw Europy Juniorów w Trójboju Siłowym w Pilznie. Mamy trzy srebra! [ZDJĘCIA]

Anna Szklarska-Meller
Kobra Kościan trzy razy zdobyła podium Mistrzostw Europy Juniorów w Trójboju Siłowym w Pilznie. Mamy trzy srebra! Kobra Kościan
Kobra Kościan nie zawiodła podczas zakończonych właśnie Mistrzostw Europy Juniorów w Trójboju Siłowym w Pilznie. W zawodach klub z Kościana reprezentowało troje zawodników, którzy przywieźli z mistrzostw... trzy medale.

Kobra Kościan na Mistrzostwach Europy Juniorów w Trójboju Siłowym w Pilznie

Do czeskiego Pilzna pojechało troje zawodników Kobry Kościan: Paulina Rybak, Daniel Michalak i Damian Szczepański. - I co? Trzy medale! - donosi z dumą Roman Szymkowiak, trener kościańskiej Kobry.

Paulina Rybak po złoto nie sięgnęła prawdopodobnie dlatego, że odnowiła się jej kontuzja pleców (przysiad 150kg wyciskanie 100kg i martwy ciąg tylko 65kg), ale srebro to także powód do dumy. Daniel Michalak w kategorii wagowej 74kg również zajął drugie miejsce (przysiad 270kg wyciskanie 160kg martwy ciąg 250kg razem 680kg).

- Z nominacji wynikało że Daniel nie miał szans na medal, był sklasyfikowany na 6. miejscu a jednak dobre przygotowanie oraz ambitna postawa dała mu wicemistrzostwo Europy - dodaje Roman Szymkowiak.

Damian Szczepański, faworyt mistrzostw z Kobry Kościan miał w Pilznie pecha do... sędziów?

Damian Szczepański, faworyt kategorii 93 kilogramy z Pilzna także wrócił ze srebrem. W jego przypadku jednak można mówić o lekkim niedosycie. - Niestety, miał pecha. Trafił na sędziów, którzy mieli bardzo zły dzień - komentuje trener Kobry Kościan. - W przysiadzie zaliczył tylko 290kg natomiast 315kg zostało mu spalone 2 do 1, co miało wpływ na dalszą rywalizację.

Jak podkreśla Roman Szymkowiak, wyciskanie to zdecydowana dominacja Damiana Szczepańskiego. Efekt? 240kg i złoty medal w tym boju. W martwym ciągu zawodnik Kobry Kościan uzyskał z kolei wynik 260 kg. Razem dało to 790kg, o 2,5kg za mało na mistrza Europy, którym został Czech. Warto dodać, że sędziował sędzia z tego kraju, a także z Ukrainy, a właśnie z reprezentantami tych dwóch państw toczyła się walka o złoto.

Znakomity start zawodników Kobry Kościan na Mistrzostwach Europy Juniorów w Trójboju Siłowym w Pilznie

Damian Szczepański zajął również 3. miejsce w kategorii open. - To znakomity sukces, zważywszy że Damian przez 3 tygodnie poprzedzające zawody nie trenował ze względu na kontuzję pleców - zaznacza Roman Szymkowiak.

- Generalnie znakomity start naszych zawodników 100% skuteczność 3 zawodników - 3 medale - podsumowuje Roman Szymkowiak. - Na koniec podziękowanie za pomoc w starcie naszych zawodników dla Urzędu Miasta w Kościanie, Starostwa Powiatowego w Kościanie, Mirosława Stuckiego i Adama Wudarczyka. Bez was nas by tam nie było - podkreśla trener Kobry Kościan.